Ul. Kilińskiego 76

Ul. Kilińskiego 76

Adres: Kilińskiego 76.

Problem: Dewastacja chodnika, zastawianie chodnika. Parkowanie bez pozostawienia 1,5 metra dla pieszych, niszczenie granitowego chodnika przeznaczonego jako główny ciąg poruszania się pieszych, brak znaku B-36. 

Kolejne miejsce, w którym należy uregulować kwestię parkowania to wschodnia strona ulicy Kilińskiego, na odcinku Tuwima do Sass-Zdort. Ze względu na charakterystykę nawierzchni chodnika (0,5 metrową opaskę z kostki granitowej od strony ulicy, 1,5 metrową część pieszą z płyt granitowych oraz około 1 metrową opaskę z kostki od strony budynków) samochody w związku z brakiem znaku B-36 i bliskością torów tramwajowych parkują w całości na chodniku, ograniczając w 90% korzystanie z przeznaczonej dla ruchu pieszych płyt granitowych. Tego typu zachowanie kierowców zmusza pieszych do korzystania z części chodnika, będącego niewygodną do poruszania się łupaną kostką granitową. Rodziny z dziećmi niestety muszą tędy chodzić gęsiego. Warto też zauważyć, że parkujące w ten sposób auta często nie pozostawiają przepisowego 1,5 metra chodnika dla pieszych.

Po analizie miejsca uznaliśmy, że wnioskujemy najpierw o zamontowanie znaku B-36, bezpośrednio za przejściem dla pieszych Kilińskiego – Tuwima. Jeśli rozwiązanie to nie przyniesie efektu wnioskować będziemy o montaż słupków.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przychylił się do naszej prośby o znak B-36 i wydał na niego zgodę ale sprawę skierował do Oddziału Zarządzania Ruchem na Drogach UMŁ tak więc czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *