Adres: ul. Kilińskiego 76, na odcinku ul. Tuwima do ul. Sass-Zdort

Problem: Dewastacja chodnika, zastawianie chodnika. Parkowanie bez pozostawienia 1,5 metra dla pieszych, niszczenie granitowego chodnika przeznaczonego jako główny ciąg poruszania się pieszych, brak znaku B-36. 

Problem monitorujemy od: marzec 2019r.

Opis problemu: Ze względu na charakterystykę nawierzchni chodnika (0,5 metrową opaskę z kostki granitowej od strony ulicy, 1,5 metrową część pieszą z płyt granitowych oraz około 1 metrową opaskę z kostki od strony budynków) samochody w związku z brakiem znaku B-36 i bliskością torów tramwajowych parkują w całości na chodniku, ograniczając w 90% korzystanie z przeznaczonej dla ruchu pieszych płyt granitowych. Tego typu zachowanie kierowców zmusza pieszych do korzystania z części chodnika, będącego niewygodną do poruszania się łupaną kostką granitową. Rodziny z dziećmi niestety muszą tędy chodzić gęsiego. Warto też zauważyć, że parkujące w ten sposób auta często nie pozostawiają przepisowego 1,5 metra chodnika dla pieszych.

Nasza propozycja rozwiązania problemu: Po analizie miejsca uznaliśmy, że wnioskujemy najpierw o zamontowanie znaku B-36, bezpośrednio za przejściem dla pieszych Kilińskiego – Tuwima. Jeśli rozwiązanie to nie przyniesie efektu wnioskować będziemy o montaż słupków.


Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przychylił się do naszej prośby o znak B-36 i wydał na niego zgodę ale sprawę skierował do Oddziału Zarządzania Ruchem na Drogach UMŁ tak więc czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.


MARZEC 2019:


LIPIEC 2019:


CZERWIEC 2020:


CZERWIEC 2021:

Autor:lodzkaautodestrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.