Adres: ul. Kilińskiego 56, przy cerkwi św. Aleksandra Newskiego.

Problem: Zawłaszczanie chodnika i dewastacja trawnika.

Problem monitorujemy od: październik 2021r.

Nasza propozycja rozwiązania problemu: montaż słupków przy wjeździe na parking cerkwi, uniemożliwiających wjazd na chodnik.

Temat wiary i religii to temat bardzo osobisty, a to jak i gdzie wyznajemy wiarę – czy potrzebujemy do tego instytucji czy świątyni, duchownego czy przewodnika – to kwestia bardzo indywidualna, każdy z nas decyduje według uznania i każda taka decyzja zasługuje na szacunek. Ale jedno jest dla nas pewne: wyznawanie wiary nie powinno odbywać się kosztem innych ludzi i wspólnej przestrzeni.

Wręcz przeciwnie, wiara powinna sprawiać, że jesteśmy lepszymi ludźmi, że pracujemy nad sobą i stajemy się coraz bardziej świadomi. Wiara powinna nas uwrażliwiać na świat i społeczeństwo, kształtować w nas postawy obywatelskie, rozwijać w nas empatię i troskę o przestrzeń wspólną.

Tymczasem w każdą niedzielę i święta pod cerkwią św. Aleksandra Newskiego odbywa się pokaz braku wrażliwości na przestrzeń współną i braku szacunku do pieszych. Wierni przybywający do świątyni pozostawiają swoje samochody na chodniku i trawniku, oraz jeżdżą wzdłuż chodnikiem. Ręce opadają, bo jeśli takie praktyki stosowane są podczas przeżywania/realizowania wiary to nie ma się co dziwić, że stosowane są i podczas pracy, robienia zakupów czy załatwiania jakichś codziennych spraw. Gdy się widzi taką parkingową samowolę pod świątynią podczas mszy, to naprawdę traci się resztki wiary, ale w ludzi.

Przyjeżdżanie do jakiekolwiek miejsca samochodem bez wcześniejszego przygotowania się do legalnego zaparkowania nie jest w porządku. Nieznajomość legalnych miejsc do parkowania w pobliżu miejsca, do którego się udajemy nie jest w porządku. Pomijając fakt, że omawiane parkowanie odbywa się w niedzielę i w okolicy jest mnóstwo miejsc do legalnego parkowania, ale tuż obok jest przecież ogromny parking pod dworcem fabrycznym…

Poniżej kilka zdjęć wykonanych w różne niedziele i święta, na przestrzeni kilku miesięcy.


KWIECIEŃ 2022:

Wysłaliśmy wniosek o montaż dwóch słupków przy wjeździe na parking cerkwi, aby kierowcy mogli tylko wjeżdżać na parking cerkwi i z niego wyjeżdżać, nie mogąc jeździć prosto na ludzi idących chodnikiem.


MAJ 2022:

Dostaliśmy z BIM zgodę na nasz wniosek a projekt został przekazany do ZDiT celem realizacji.


CZERWIEC 2022:


SIERPIEŃ 2022:

Cały czas brak zamontowanych słupków.

Autor:lodzkaautodestrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.