Adres: ul. Narutowicza 21-27.

Problem: Dewastacja chodnika, zastawianie chodnika.

Problem monitorujemy od: kwiecień 2021r.

Opis problemu: Przy ulicy Narutowicza, na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego, kierowcy pozostawiają swoje samochody przy budynkach pod numerem 21, 23 i 25, często dosłownie przy ścianach tychże budynków oraz na chodniku przy dziadoparkingu pod numerem Narutowicza 27. Samochody są tak pozostawiane niekiedy na całe dni lub całe noce. Dodatkowo jazda po chodniku również jest na porządku dziennym.

Nasza propozycja rozwiązania problemu: montaż słupków uniemożliwiających wjazd na chodnik.


KWIECIEŃ 2021:

Wysłaliśmy pismo do ZDiT z prośbą o interwencję i montaż słupków przy ulicy Narutowicza, na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego. Nasze pismo ZDiT skierował do Biura Inżyniera Miasta, które to nie odpowiedziało nam aż do sierpnia 2021r.


LIPIEC 2021:

Pod koniec lipca złożyliśmy skargę na brak odpowiedzi od Biura Inżyniera Miasta.


SIERPIEŃ 2021:

W sierpniu otrzymaliśmy odpowiedź na skargę z przeprosinami za opóźnienie w odpowiedzi oraz jednocześnie odpowiedź odmowną na prośbę o montaż słupków. Według BIM „ze względu na dużą ilość wjazdów do posesji na wskazanym odcinku oraz konieczność zapewnienia odpowiedniej szerokości bez przeszkód infrastrukturalnych dla pieszych poruszających się po chodniku, nie ma możliwości zastosowania słupków w taki sposób, by wyeliminować nielegalne parkowanie.” Zapewniono nas też, że zostanie skierowany wniosek do Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Łodzi o objęcie nadzorem przedmiotowej lokalizacji. Jak wygląda taki nadzór możecie zobaczyć na następnych zdjęciach.


STYCZEŃ 2022:


MARZEC 2022:


KWIECIEŃ 2022:

Wysłałiśmy do Biura Inżyniera Miasta oraz Zarządu Dróg i Transportu ponowną prośbę o interwencję.


MAJ 2022:

Dostaliśmy odpowiedź z Biura Inżyniera Miasta, że z uwagi na nagminne nieprzestrzeganie przepisów zostaną tu zastosowane wnioskowane słupki blokujące. Poinformowano nas, że projekt na to zadanie zostanie przekazany do ZDiT celem realizacji.

Autor:lodzkaautodestrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.