Łódzkie destrukcje z udziałem aut to codzienność. Łódź jest u progu autodestrukcji. Zmęczeni widokiem niszczonych trawników i nielegalnie zastawionych chodników postanowiliśmy podjąć walkę z destrukcyjnym działaniem samochodów. Założyliśmy inicjatywę o nazwie „Łódzka AutoDestrukcja”, w ramach której podejmujemy działania w trosce o estetykę miejską i miejski porządek.

Nasze działania prowadzimy dwutorowo. Po pierwsze, przy pomocy zdjęć i opisów niszczonej lub zawłaszczanej przez samochody przestrzeni miejskiej prezentujemy problem oraz możliwe jego rozwiązania. Aby bardziej kompleksowo zwrócić uwagę na skalę problemu tworzymy mapę lokalizacji charakteryzujących się nieuporządkowaną kwestią parkowania. Po drugie, podejmujemy się próby interwencji w opisywanych przez nas w Internecie sprawach – sporządzamy pisma i kierujemy je do odpowiednich intytucji.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz strony na Facebooku zdajemy również relację z naszych działań oraz podajemy wskazówki, które mogą przydać się innym w sporządzaniu urzędowych pism do instytucji w Łodzi.

Jesteśmy urbanistami z wykształcenia i zamiłowania, dlatego jesteśmy wrażliwi na przestrzeń miejską. Łódzką AutoDestrukcję założyliśmy by pokazać jak pewne działania negatywnie wpływają zarówno na komfort użytkowników przestrzeni jak i na pogorszenie się estetyki miasta. Każda z destrukcji prędzej czy później wymaga również prac naprawczych i ponoszenia kolejnych kosztów, dlatego stale przypominamy, że dbanie bardziej się opłaca niż niszczenie. Mamy na celu również uświadamianie jak negatywny wpływ na miasto ma nadmierny ruch samochodowy oraz jak pozytywny wpływ na funkcjonowanie wspólnych przestrzeni miasta mają decyzje każdego z nas.

Uparcie dążymy do uprzyjemnienia Łodzi poprzez: zachęcanie do pochylenia się nad tematem projektowania miast, zwiększenie ilości zieleni w mieście oraz harmonię pomiędzy poszczególnymi funkcjami miasta. Naszą misją jest ład (Łódzka AutoDestrukcja to w skrócie ŁAD) i sprawienie aby Łódź stanowiła dobry przykład dla innych polskich miast.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Mapą Łódzkiej AutoDestrukcji czyli mapą z zaznaczonymi przez nas nieuporządkowanymi miejscami, w których zaparkowane samochody utrudniają pieszym poruszanie się lub niszczą trawniki.

Jeśli widzisz przykłady zachowań kierowców samochodów destrukcyjnie wpływające na przestrzeń w mieście, niszczone przez samochody trawniki lub zastawione samochodami chodniki zgłoś do nas sprawę. Więcej informacji o tym jak wysłać do nas zgłoszenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku.