Adres: Piotrkowska 110.

Problem: Zawłaszczanie przestrzeni pieszych na terenie pasażu – od strony parkingu Urzędu Miasta Łodzi aż do ulicy Piotrkowskiej.

Opis problemu: Problem intensyfikuje się z każdym rokiem, a przy okazji miejskich wydarzeń jeszcze bardziej przybiera na sile. Do zawłaszczania przestrzeni pasażu przyczyniło się stopniowe zwiększanie ilości miejsc parkingowych na parkingu UMŁ (kosztem przestrzeni dla pieszych) – wraz z domalowywaniem kolejnych miejsc parkingowych kierowcy przyzwyczajają się do coraz to większej ilości miejsca do ich dyspozycji, co sprawia, że w ich przekonaniu mogą oni bezkarnie parkować coraz to dalej w stronę Piotrkowskiej.

Problem monitorujemy od: lipiec 2019r.

Nasza propozycja rozwiązania problemu: montaż słupków uniemożliwiających wjazd na teren pasażu.


LIPIEC 2019:

Parking pod Urzędem Miasta Łodzi został powiększony o przestrzeń po stronie południowej. Dopóki była to przestrzeń jedynie dla pieszych skala zawłaszczenia daleszej części pasażu na zachód (w miejscu ławek) nie była tak duża. Od czasu powiększenia parkingu problem się nasilił i rozprzestrzenił aż pomiędzy ławki.

Lipiec 2019r., parking pod Urzędem Miasta Łodzi

SIERPIEŃ 2019:

Sytuacja bez zmian.

sierpień 2019r.

LISTOPAD 2019:

Sytuacja bez zmian. Alarmujemy o sytuacji w naszych social mediach.

listopad 2019r.

WRZESIEŃ 2020:

Tak Pasaż Schillera wygląda podczas jednego z miejskich wydarzeń.

wrzesień 2020r.

CZERWIEC 2021:

Sytuacja jest jeszcze gorsza niż w poprzednim roku. Wysłaliśmy pismo do Zarządu Dróg i Transportu z prośbą o zamontowanie słupków bowiem tylko fizyczne bariery są w stanie zabezpieczyć przestrzeń przed wjazdem samochodów. Niestety odpowiedź na nasze pismo była negatywna, ZDiT uznał, że montaż słupków tutaj jest niemożliwy.

czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.
czerwiec 2021r.

SIERPIEŃ 2021:

Ponownie opublikowaliśmy na naszych profilach na facebooku zdjęcia ukazujące zawłaszczanie przestrzeni pasażu. Po kilku dniach w dwóch miejscach, od strony parkingu UMŁ, ustawiono donice z kwiatami, które uniemożliwiały wjazd samochodom na teren pasażu.

sierpień 2021r.
sierpień 2021r.
sierpień 2021r.

Niestety donice w ustawionych pozycjach przetrwały jakieś dwa tygodnie, po tym czasie kierowcy swobodnie sami przestawiali sobie donice i wjeżdżali na teren pasażu.


PAŹDZIERNIK 2021:

ZDiT mimo wystosowanej do nas wcześniej odpowiedzi, że nie może zamontować tutaj słupków słupki zamontował, ale… nieefektywnie, bo tylko w jednym miejscu i to tym mniej newralgicznym, odgrodzając chyba powietrze od powietrza.

Słupków w miejscu najbardziej newralgicznym czyli w tym, które wykorzystują kierowcy do wjeżdżania na teren pasażu, nie zamontowano. Ewidentnie brakuje dwóch słupków w miejscu donicy. Efekty złego montażu słupków widać w pasażu w postaci samochodów pomiędzy ławkami.

październik 2021r.
październik 2021r.
październik 2021r.
październik 2021r.

KWIECIEŃ 2022:

Po stronie wschodniej pasażu Schillera słupki nadal odgradzają powietrze od powietrza.

Natomiast tuż przy budynkach donica, która miała blokować wjazd samochodom nadal jest przesuwana, a słupków w tym miejscu nadal brak. W efekcie nadal problem nie jest do końca rozwiązany.

Wysłaliśmy pismo do Zarządu Dróg i Transportu w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.


CZERWIEC 2022:

Zarząd Dróg i Transportu nie odpowiedział więc przesłaliśmy naszą prośbę o uzupełnienie słupków do Biura Inżyniera Miasta.

Autor:lodzkaautodestrukcja

One thought on “Pasaż Schillera

  1. Istnieje prosty sposób walki z tą sytuacją, którą czasem stosuję i którą chętnie się podzielę. Jeśli mieszkańcy zaczną zwracać uwagę parkującym tam osobom, że parkowanie tutaj jest nielegalne, a potem w przypadku braku reakcji zrobią zdjęcie rejestracji samochodu to kierowca zwykle odjeżdża
    podejrzewając donos do Straży Miejskiej (przetestowane osobiście). Oczywiście, jeśli nie odjedzie należy faktycznie wysłać zdjęcie samochodu na https://uprzejmiedonosze.net/, a po zgłoszeniu trzeba się pofatygować do straży podpisać zeznanie, ale takie rozwiązanie to prosty sposób na pozbycie się powyższego problemu, przy jednoczesnym dofinansowaniu Straży. Robię tak od pewnego czasu i obserwuje natychmiastowe efekty, zwłaszcza, że przechodzę tamtędy niemal codziennie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.